MDF Nasıl Yapılır?

MDF Nedir?

MDF, termomekanik olarak odun veya diğer lignoselüozik hammaddelerden elde edilen liflerin, sentetik yapıştırıcı ilavesiyle belirli bir rutubet derecesine kadar kurutulduktan sonra oluşturulan levha pastasının ısı ve basınç altında preslenmesiyle elde edilen bir üründür.

MDF Nerelerde Kullanılır?

MDF'nin her noktasında liflerin eşit dağılması ve yoğunluğu levhanın her iki yüzünün olduğu kadar, kenarlarının da makineyle herhangi bir kırılma olmaksızın ya da malzeme parçacıkları arasında boşluklar ortaya çıkmaksızın işlenmesine imkân sağlar. MDF bu sayede masa tablaları, kapı panelleri, kenarları pahlı veya profil yüzeyli çekmece alınları gibi parçaların üretilmesinde başarıyla kullanılabilmektedir.

MDF levhalarının yüzeyleri her türlü laminant, reçine emdirilmiş kâğıt, folyo ve ahşap kaplama ile kaplanabilir. MDF'nin kenarları son derece düzgün ve sıkı olup, masif çıta yapıştırılmadan lamba zıvana açılabilmekte ve her türlü profil verilebilmektedir.

Kolaylık, Stabilite ve Mükemmellik

MDF'nin bir diğer üstün yanı ise eğilme direnci, elastikiyet modu, vida ve çivi tutma gücünün yüksek olmasıdır. Makinede işlenmesinin kolaylığı, stabilitesinin mükemmelliği, boyutlarının hemen hiç oynamaması, standart boyutlarda sağlanabilmesi, her iki yüzeyinin de zımparalanmış ve mastarlanmış oluşu, herhangi bir yerinde budak, çatlak, kıymık gibi özürler görülmemesi, her noktasının aynı yoğunlukta bulunması, kullanıma hazır oluşu, herhangi bir hazırlık işlemi gerektirmeyişi, her çeşit lak, boya, verniği kabul etmesi, ahşap kaplama, PVC, laminant ve melamine edilmiş dekor kâğıt gibi malzemelerle kaplanabilmesi, gerek iki yüzeyinden gerekse kenarlarından girecek vidaları mükemmel tutabilmesi Çamsan Ordu MDF'nin başlıca özellikleridir.

A PHP Error was encountered

Severity: Core Warning

Message: PHP Startup: Unable to load dynamic library '/opt/alt/php70/usr/lib64/php/modules/pdo_oci.so' - libclntsh.so.21.1: cannot open shared object file: No such file or directory

Filename: Unknown

Line Number: 0

Backtrace: